3 Mart 2011 Perşembe

Tuvalete kar yağdı

Bugün okul görevlileri bizi  heyecanla lavobaların olduğu bölüme çağırdı.Tüm öğretmenler hızla tuvalet bölümüne yöneldik ,bir çocugun başına bir şey gelmiş olabileceğinden endişelendik.Bir de ne görelim .Tuvalete resmen kar yağmış.
                  Çocuklar ıslatarak top haline getirdikleri  tuvalet kağıtlarını her yere ,kapılara tavanlara fırlatarak yapıştırmışlar.Bu sene kar yağmadı belli ki çocuklar karı çok özlemişler.İlk başta olanlara gülümsesekte bu nu yapanları  bulmalıydık.Böyle bir duurum tüm dikkatlerimize rağmen nasıl oluştu anlayamadık.Ve gördügümüz kadarı bu bir ekip işiydi. Aslında 150 çocuktan bunu yapanları bulmak ip ucları sayesinde çok zor değildi..
birinci  .şüpheliler:   saat 11,00 dan sonra tuvalete giden erkek çocukları .saat 11 e kadar tuvalette böyle bir etkinlik yoktu .Ve kızlar genelde böyle bir şeyi planlayıp cesaret etmez..
                        Ertesi sabah tüm öğretmenlerle iş birliği yapıp.Dün tuvalette gördüğümüz manzarayı överek anlattık.''Ne kadar güzel olmuş..karlar çok güzeldi.Kim yaptıysa bizede öğretsin,bunu sınıfta beraberce yapalım.''Çocukların şaşkın yüzlerini görseydiniz.Bizi en çok gülümseten sözler:Öğretmenim yapmış ta olabilirim,yapmamış ta.
                                                 Yapsam teslim olurdum.vb
                                                 Gözlerim dogruyu söylüyor   ve itiraf:   biz yaptık.
Sonuçta iki kafadarı bulduk  ve olumlu şekilde konuştuk.Bizim gibi dedeftiflerden kaçar mı?   şubat2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme